En dan te bedenken dat  Ko de Laat,dichter, tekstschrijver en journalist,  al een jaar geleden met de oplossing kwam:

Lees, luister en oefen mee!

1.
Sinterklaasje, kom maar binnen met je allesbehalve-zwart- gekleurde-managementassistent
Ook al zijn we niet aan hem gewend
Dat kost ons vast nog even tijd
Maar daartoe zijn wij wel bereid
Kom dus eens even bij ons aan
En laat je edele-ros-dat-hoewel-wij-niet-onwillig-zijn-om-hem-te-ontvangen-dus-dat-daar-vooral-geen-misverstanden-over-ontstaan-maar-omdat-onze-ontvangsthal-er-nu-eenmaal-niet-op-berekend-is maar buiten staan

En we zingen
En we springen
En we zijn zo blij
Want er zijn geen als-politiek-incorrect-te-interpreteren-situaties bij
En we zingen
En we springen
En we zijn zo blij
Want die zwarte bladzij is voorbij

2.
Hoort wie klopt daar, kinderen?
Hoort wie klopt daar, kinderen?
Hoort wie klopt daar zachtjes op de deur?
’t Is ’n vreemd’ling zeker
Die verdwaald is zeker
Want hij heeft een hele rare kleur
’n Soort van Piet
’n Soort van Piet
Brengt ons ’n ongevraagd bezoek
Nou, strooi maar heel gauw dan
In een of and’r e hoek

3.
Wie  loopt
Wie loopt
Daar naast die goeie Sint?
Wie leidt hem
Wie leidt hem
Door regen, weer en wind?
Het is
Het is
Of is ie ‘m nou niet?
Jawel hoor
Jawel hoor
Het is die trouwe Piet

Maar hoe apart
Hij is nu niet meer zwart
Die kleur
Die kleur
Die zit er niet meer aan
Begrijp je
Begrijp je
Hoe dat nou kan bestaan?

Log in

Gebruikersnaam en wachtwoord:

Zoeken

Forum Recent

Uit het archief

In Memoriam Gezienus Omvlee

gezienusomvlee

23 april 1948 - 02 november 2022

 
Deze week bereikte ons het droevige bericht dat dichter Gezienus Omvlee (Oranjedorp, 1948) op woensdag 2 november, enkele dagen na de lightversewedstrijd te Emmen, is overleden. Hij werd 74 jaar.
 
Al ruim een jaar was hij ziek. Hij was niet meer in staat het zesde Nederlands Kampioenschap Light Verse bij te wonen. 
Gezienus was de drijvende kracht achter het NK Light Verse Dichten. Zonder hem was STEM Lichtvoetig er nooit geweest. 
 
Onvermoeibaar waren zijn inspanningen en niet uitsluitend voor het jaarlijkse kampioenschap. Hij deed veel meer.  Hij was de eerste gemeentedichter van Emmen, won de Poëzieprijs van de provincie Drenthe en was een van de dichters van het Light Verse Collectief. Hij maakte ellenlange fietstochten door noordelijke en zuidelijke streken van Europa. 
 
Al in 2010 sloot hij zich aan bij Het vrije vers. Ondanks zijn ziekte verscheen nog geen jaar geleden zijn enthousiast ontvangen Licht over Nederland, een even fraaie als geestige bundel over de hoogtepunten uit de vaderlandse geschiedenis.
 
In het Dagblad van het Noorden werd hij eens betiteld als de man van strakke regels en vaste versvormen. Met Gezienus verliezen we een bevlogen dichter en geweldige ambassadeur voor light verse. Hij was een aimabel man die door velen gemist zal worden. 
Het vrije vers wenst zijn vrouw Erna en alle andere dierbaren de nodige sterkte toe. 
 
Op dinsdag 8 november vindt de uitvaart plaats in Odoorn.
 
Rust in vrede, opperbeste Gezienus. 
 
gezienussonnet2
 
 
Bovenstaand sonnet verscheen op 3 januari op de voorpagina van Het vrije vers.