Welkom, Gasten
Gebruikersnaam: Wachtwoord: Onthoud mij

Onderwerp: Expertise

Expertise 30 sept 2013 08:57 #1

  • Vin Konings
  • Vin Konings's Profielfoto
  • Offline
  • Iemand om te respecteren
  • Berichten: 66
  • Ontvangen bedankjes 6
“Hoe kan dat nou? Ik heb niks gedaan!”
“Precies! En dat is het hele probleem!
Want had U geklommen, dan had U verhoging,
en had U gezwommen, dan had U eczeem.
Maar nu zie ik mij genoodzaakt te zeggen
- in simpele termen, zodat U het snapt -:
U zat op Uw reet, nu zit U op korsten;
‘t is luieruitslag, waaraan U zo krabt.”

© Vin 2000
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re: Expertise 30 sept 2013 18:14 #2

  • Bas Boekelo
  • Bas Boekelo's Profielfoto
  • Offline
  • Forumgod
  • Berichten: 4588
  • Ontvangen bedankjes 1427
Tsja Vin, het metrum wil nog niet erg lukken. Maar houdt vol, je komt er wel.
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re: Expertise 30 sept 2013 20:45 #3

  • Vin Konings
  • Vin Konings's Profielfoto
  • Offline
  • Iemand om te respecteren
  • Berichten: 66
  • Ontvangen bedankjes 6
Bas,
hij loopt als een tierelier! Hij kan zó op muziek worden gezet, in een strakke driekwartsmaat. Wel zit in enkele zinnen een rusttel (in de eerste zin twee), maar daarvoor dienen dus de cursieve metrumaanduidingen. Ik had die plekken kunnen opvullen met lullige, kleine woordjes, maar dat heb ik dus bewust niet gedaan.
Ik vind 'm zo op z'n best.
Niet zo denigrerend graag!
Laatst bewerkt: 30 sept 2013 21:19 door Vin Konings.
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re: Expertise 04 okt 2013 18:44 #4

  • Bas Boekelo
  • Bas Boekelo's Profielfoto
  • Offline
  • Forumgod
  • Berichten: 4588
  • Ontvangen bedankjes 1427
Beste Vin,
Er is een principieel verschil tussen gedichten en liedteksten. Het is je uitgelegd. Als een singer-songwriter zijn teksten publiceert op een dichtersforum, kan hij er op rekenen dat zijn teksten door dichters beschouwd worden, en dat eventuele kritiek dus van dichters komt. Pas als blijkt dat het om liedteksten gaat, kan en zal er passend op dat feit gereageerd worden. Dat jij als liedtekstschrijver geen weet hebt van de eisen die aan gedichten kunnen worden gesteld, is één ding. Maar de kritiek afdoen als zijnde denigrerend is iets waar mijn lange tenen moeite mee hebben.
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.

Re: Expertise 04 okt 2013 20:57 #5

  • Vin Konings
  • Vin Konings's Profielfoto
  • Offline
  • Iemand om te respecteren
  • Berichten: 66
  • Ontvangen bedankjes 6
Beste Bas,
sorry als ik je beledigd heb, maar je was mijns inziens zelf ook wel kort door de bocht.
Ik beschouw mijn verzen wel degelijk als gedichten en niet als liedjes. Ik schrijf ze alleen op mijn eigen eigenwijze wijze. Ik bepaal dus ook zelf het metrum, al mag ik dat daardoor dan ook misschien geen metrum meer noemen. Ik weet er zo gauw geen andere term voor. Hoe dan ook, het zijn ritmische verzen die opgebouwd zijn volgens een klemtoonschema, een schema waar ik, om eentonig gedreun te voorkomen, allerlei variaties in probeer aan te brengen, waardoor een ritmische klemtooncompositie ontstaat. Dat ze daardoor niet in de standaardhokjes zijn te plaatsen, daar maal ik niet om, integendeel zelfs, dat bevalt me wel.
Het is voor mij de enige vorm van dichten die me aanstaat, al mag hij dan onconventioneel zijn wellicht. De enige uitzondering hierop ( hoewel? ) vormt overigens mijn limerick, te vinden onder ‘Stijloefening’.
Desalwelteplus hoop ik dat m’n verzen voor enig vermaak mogen zorgen op deze site, misschien zelfs op den duur ook bij jou!
Groeten, Vin.
Laatst bewerkt: 04 okt 2013 21:52 door Vin Konings.
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.
Tijd voor maken pagina: 0.157 seconden

Log in

Gebruikersnaam en wachtwoord:

Zoeken

Forum Recent

Uit het archief

Reactie uit het zuiden op de recensie van 'Eeuwig zingen de frieten'



Eindelijk heb ik een bewonderaarster!!!
Mien!
Is zij mooi? 
Niet te jeugdig nog? 
Dan wordt Mien de Mijne!
Want zo'n artikel doet plezier!
Temeer daar het een plezierdichter niet gauw te beurt valt. 
Bij ons, in de pretdichterijsector, vinden wij het al lang heel normaal dat er aan onze pennevruchten nul komma nul aandacht wordt besteed.
Hoewel Heinz Polzer ooit schreef, in zijn inleiding tot Letterkundig verskwartet: 'Het lijkt me ergerlijk om helemaal geen aandacht van de pers te krijgen'.
Maar dat is inmiddels dertig jaar geleden!
Sindsdien is het met de dichtkunst zeker niet bergop gegaan. Vroeger had De Standaard nog af en toe een bespreking van een dichtbundel, waarin dan altijd enkele verzen of versregels werden aangehaald waar ik geen bal van begreep. Maar dat is nu ook verleden tijd. Sinds onze grote parlandodichter Herman De Koninck de geest (groot woord) heeft gegeven is er in de media van dichtkunst geen sprake meer. Maar de poëzietijdschriften floreren nog, verpieterend, dat wel, maar er is toch nog altijd wat subsidie. 
Maar terzake.
Mien heeft het over asbest, ik over asbest. De eerste uitspraak is mij bekend, maar heb ik nog nooit gehoord. Lees meer...