Welkom, Gasten
Gebruikersnaam: Wachtwoord: Onthoud mij
Vragen over verstechniek

Onderwerp: copla de arte mayor

copla de arte mayor 21 apr 2016 11:21 #1

Toen ik mijn website met versvormen in elkaar aan het zetten was, stuitte ik ook ooit op de Spaanse versvorm "Copla de arte mayor".(Vier amphibrachen, rijmschema abbaacca). Ik vond het een aangename versvorm en heb er zelf vijf geschreven, waaronder één, die ik zelf erg goed vond, Ithaka, geheten (www.hetvrijevers.nl/index.php/forum/15-O...-copla-de-arte-mayor)
Na mij heeft Christiaan Abbing er nog een geschreven in het kader van zijn Project P .(www.hetvrijevers.nl/index.php/christiaan...-copla-de-arte-mayor)

Mijn vraag: Is er iemand van jullie die weet of deze versvorm ooit verder is toegepast in het Nederlands taalgebied, hetzij in light verse, hetzij in "echte " poëzie?

Als je mijn vraag niet kunt beantwoorden is het uiteraard niet verboden het Nederlands taalgebied te verrijken met een nieuwe copla de arte mayor!
Laatst bewerkt: 21 apr 2016 12:05 door Frans Woortmeijer.
Alleen ingelogde leden kunnen reageren.
Tijd voor maken pagina: 0.162 seconden

Log in

Gebruikersnaam en wachtwoord:

Zoeken

Forum Recent

Uit het archief

Imago

imago
Pixabay
 
Het aaibare imago van de kat
Gaat steeds meer in de media verloren
Men haalt vooral het wrede beest naar voren
Dat heel wat vogels in zijn klauwen had
 
Mijn kat ontloopt de anti-katten-golf
En identificeert zich nu als wolf